Zaproszenie do konkursu "DO HYMNU"

Ilustracja do artykułu plakat.jpg

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

sytuacja covidowa się stabilizuje – m. in. objawia się to stopniowym przechodzeniem do stacjonarnej pracy szkół. Dlatego Narodowe Centrum Kultury postanowiło rozpocząć nabór do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU. Właśnie 31 maja br. o godz. 12:00 oficjalnie ogłoszony został nabór na stronie www.nck.pl

Jestem przekonany, że przystąpicie Państwo do tego niezwykle ciekawego Konkursu wraz ze swoją społecznością szkolną bardzo chętnie. To także, obok merytorycznych walorów, ważny element integracji uczniów, nauczycieli i rodziców   -  szczególnie ważny i potrzebny po tym długim okresie pracy zdalnej.

Wzorem ubiegłego roku są organizowane Warsztaty dla chętnych nauczycieli  przygotowujących uczniów do Konkursu i prowadzących konkursową prezentację. Warsztaty odbędą się w Łodzi w bardzo dobrych warunkach w terminie 11-12 września br. Organizator gwarantuje nocleg i lunch w pierwszym dniu, śniadanie i lunch w dniu drugim oraz zwraca koszty dojazdu (tylko na podstawie biletu kolejowego lub autobusowego). Warsztaty są prowadzone przez wybitnych profesorów akademii muzycznych, którzy później przyjeżdżają jako jurorzy do szkół. Opinie ubiegłorocznych uczestników Warsztatów (nawet tych nauczycieli, którzy bardzo niedawno ukończyli akademie muzyczne0 były bardzo pozytywne i wielokrotnie podkreślały, że w znacznym stopniu przyczyniły się do bardzo dobrego przygotowania konkursowych prezentacji uczniów swoich szkół. Ze swojej strony bardzo serdecznie zapraszam na tę formę doskonalenia (uczestnicy otrzymują stosowne certyfikaty). Tradycyjnie do Konkursu zostanie zakwalifikowanych 300 szkół (wg kolejności przesyłania ankiet – zgłoszeń) i jedynie 100 nauczycieli na Warsztaty. Zgodnie z zapisami regulaminowymi, pierwszeństwo w przyjęciu do IV edycji Konkursu mają szkoły, które zostały zakwalifikowane do III edycji, lecz zawieszenie zajęć szkolnych uniemożliwiło im dokonania prezentacji, a tym samym uczestnictwa w Konkursie. W związku z często pojawiającymi się pytaniami, czy z jednej szkoły może przyjechać na Warsztaty dwoje nauczycieli z góry odpowiadam, że NIE. Tylko nauczyciel, który będzie prowadził konkursową prezentację.

Bardzo proszę o dokładne przeczytanie regulaminu i innych załączonych dokumentów i… możliwie najszybsze zgłaszanie swoich szkół, co daje większe możliwości na znalezienie się w szczęśliwej 300 biorących udział w Konkursie.

Ze wszystkimi zapytaniami proszę kierować się do mnie lub Pani Elżbiety Baron będącej Koordynatorem ogólnopolskim ze strony Narodowego Centrum Kultury

(tel. 601825592; krzysztof@choirconductor.pl)

Pozdrawiam i życzę samych I miejsc w Polsce