Pedagog Szkolny informuje

Ilustracja do artykułu pedagog.png

Szanowni Rodzice,

W związku z trudną sytuacją (zamknięciem szkoły), chcemy Państwu zaoferować nasze wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Nastał dla nas  i naszych dzieci trudny czas .

Każde dziecko jest inne i różnie odbiera to, co się dzieje w obecnej sytuacji. Są takie, które czują pewne podekscytowanie, ciekawość, a nawet radość. W końcu nie trzeba chodzić do szkoły i tyle nowych, ciekawych rzeczy dzieje się wokół. Są jednak i takie, które z dużym niepokojem i lękiem stale sprawdzają portale informacyjne o zagrożeniu. Jeszcze inne mówią dość! Już nie mogę oglądać, słuchać, czytać, rozmawiać na temat zagrożenia koronawirusem.

Ten strach wymaga od rodziców szczególnego zaopiekowania się swoimi dziećmi. Obserwujmy swoje dzieci. Jak reagują na tą sytuacje, jak reagują na nas? Czy dopytują? Czy unikają rozmów?

Bądźmy gotowi do rozmowy. Bądźmy gotowi na konfrontacje z fake newsami. Bądźmy w tych rozmowach spokojni, opanowani i rzeczowi. Rozmawiajmy jak radzić sobie z lekiem np. czytanie książek, gry planszowe, ruch na świeżym powietrzu. Zastanówmy się wspólnie co możemy zrobić, aby zachować dobry nastrój.

W razie pytań proszę o kontakt poprzez facebook.

Spokoju ducha, a przede wszystkim dobrego czasu z bliskimi.

Monika Paszkowska

Dodana: 22 marzec 2020 20:00