XXI DZIEŃ PAPIESKI w augustowskiej „czwórce”

male.jpg

19 października nasza szkolna społeczność pojawiła się w żółto-białych barwach, by po raz kolejny w ramach obchodów Dnia Papieskiego, oddać hołd wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II.

Tym razem uczyniliśmy to w formie podchodów papieskich. Uczniowie klas IV-VII pod opieką swoich nauczycieli, przemierzali szkolne korytarze, w poszukiwaniu zadań ukrytych w kodach Qr. Wszystkie zadania związane były z osobą i działalnością św. Jana Pawła II i miały na celu „ocalić od zapomnienia” pamięć o naszym Rodaku.

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa „Nie lękajcie się”. Zainspirowani tymi słowami w ramach lekcji religii uczniowie wykonali prace pt. „Przesłanie nadziei”, a następnie klasy ósme przekazały je dzieciom z augustowskiego przedszkola i szkoły  im. Jana Pawła II

Niech papieskie wołanie „Nie lękajcie się”, będzie dla nas wszystkich umocnieniem w tym, co trudne, a jednocześnie niech przypomina nam o jego autorze Św. Janie Pawle II – papieżu z Polski, naszej Polski….

Dodana: 30 październik 2021 17:35

Zmodyfikowana: 30 październik 2021 17:35