Wigilijne spotkanie i jasełka

Ilustracja do artykułu małe.JPG

Zwyczajem lat ubiegłych świętowanie, pamiątki narodzin Bożego Syna, przeżywaliśmy również w naszej szkolnej społeczności. W piątek 20 grudnia, tuż po wigilijnym spotkaniu w zespołach klasowych, udaliśmy się na halę sportową, gdzie czekało nas dopełnienie naszego świętowania. Uczniowie klasy 6 b przedstawili nam, wzruszające i dające do myślenia, jasełka. Przedstawienie to, oparte na motywach baśni “Dziewczynka z zapałkami”, przypomniało nam prawdę, że Boże Narodzenie jest zawsze wtedy, gdy otwieramy się na drugiego człowieka. Warto uczynić swoimi słowa wypowiedziane przez tytułową Dziewczynkę:

”Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw. Uciszcie wasze myśli. Wsłuchajcie się w ciszę swej duszy. Może usłyszycie nadejście tej najważniejszej Osoby...”

Ukoronowaniem naszego świątecznego spotkania, było wręczenie nagród, laureatom szkolnych konkursów związanych z Bożym Narodzeniem. Całość zakończyła pani Dyrektor, która wszystkim zebranym złożyła okolicznościowe życzenia.c

Dodana: 22 grudzień 2019 22:54

Zmodyfikowana: 22 grudzień 2019 22:54