Wycieczka na Dolny Śląsk

małe.jpg

W dniach 24-27 października odbyła się wycieczka na Dolny Śląsk. Uczniowie odwiedzili wiele bardzo atrakcyjnych turystycznie miejsc. We Wrocławiu dzieci zobaczyły Ostrów Tumski, gdzie stał pierwszy gród a potem Zamek Piastowski. Historyczne centrum Wrocławia to także liczne kościoły, mosty oraz wybrzeże rzeki Odry. Drugim punktem było zwiedzanie gmachu Ossolineum skrywającego liczne skarby narodowe. Kolejnym miejscem, bez którego zobaczenia nie można opuścić Wrocławia, było Muzeum Narodowe. Tam dzieci obejrzały niepowtarzalne dzieło malarzy Kossaka i Styki -  Panoramę Racławicką. Drugiego dnia wycieczki uczniowie pod opieką przewodnika sudeckiego zwiedzali Ziemię Kłodzką. Punktem docelowym był Park Narodowy Gór Stołowych. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Twierdzę Kłodzką, w której poznali nie tylko historię zwiedzanego obiektu, ale także przeszłość miasta. Ostatnią wyprawą uczniów SP nr 4 było przybycie do Bazyliki p.w. Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. Uczniowie wspięli się po 56 monumentalnych schodach, po czym zwiedzili wyjątkową, zabytkowa świątynię z jej bogatym, barokowym wnętrzem. Wrażenia z wycieczki są niezapomniane. Pogoda była wspaniała. Pozostał niedosyt i chęć powrotu na piękną ziemię dolnośląską.

Dodana: 9 listopad 2022 21:56

Zmodyfikowana: 9 listopad 2022 21:56