Pierwsze w Polsce Zdalne Dni Otwarte INFOTECH

Ilustracja do artykułu Przechwytywanie.JPG

Wychowawco,

Nauczycielu,

proszę o skuteczne przekazanie niniejszej informacji Rodzicom uczniów klas ósmych i zachęcenie do udziału w Zdalnych Dniach Otwartych:

Bieżący rok stanowi niewątpliwie wyzwanie wśród ósmoklasistów, dlatego szkoły pod patronatem Klastra Technologicznego INFOTECH, łączące zarówno pracodawców jak  instytucje elastycznie podeszły do tematu.  Oprócz tego, że rekrutacja odbywa się obecnie on-line, szkoły podjęły kolejną inicjatywę.

Pierwsze w Polsce Zdalne Dni Otwarte INFOTECH to cykl inicjatyw skierowanych do uczniów klas ósmych, którzy z uwagi na obecną sytuację nie mogą wziąć udziału w stacjonarnych dniach otwartych szkół średnich. Zapoznamy z ofertą edukacyjną i procesem rekrutacji. Poznamy ósmoklasistów z  nauczycielami i Dyrekcją szkoły. Pokażemy nie tylko szkołę ale opowiemy także jak wdrażamy fiński model edukacji, jak prowadzimy lekcje i dlaczego warto dołączyć do Społeczności INFOTECH. Ruszamy 23 kwietnia na naszych Fanpage’ach:

Kim jesteśmy?

We wrześniu 2019 roku powstało w Białymstoku pierwsze i unikatowe w skali kraju Technikum Programistyczne INFOTECH. Szkoła od pierwszych dni działa pod patronatem Klastra branży IT - INFOTECH łącząc doświadczenie biznesu z innowacyjnymi metodami nauczania.

Rok szkolny 2019/2020 na kierunku technik programista rozpoczęło 110 uczniów, którzy oprócz podstawy programowej poznają najnowsze technologie w tym podstawy sztucznej inteligencji, internetu rzeczy oraz podstawy robotyki.

Odpowiadając na potrzeby rynku pracy od września 2020 roku uruchamiamy Liceum INFOTECH ze specjalizacjami:

• biznesowa - patronat MBA Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania,
  • medyczna - patronat Polski Wschodni Klaster Medyczny,
  • media cyfrowe - patronat Infinity Group, Sempai,
  • prawnicza - patronat Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy.

W nadchodzącym roku szkolnym będziemy kształcili młodzież zarówno w kompetencjach twardych, technologicznych jak i miękkich niezbędnych do skutecznego funkcjonowania w biznesie XXI wieku.

Kandydaci do Technikum i Liceum INFOTECH mogą ubiegać się o specjalne stypendia - 250 złotych miesięcznie. Stypendia pozwolą na znaczne obniżenie czesnego, które i tak w obu placówkach jest zdecydowanie niższe niż w funkcjonujących w Białymstoku placówkach niepublicznych. To rodzaj mecenatu naukowego - firmy z którymi współpracują szkoły będą sponsorować naukę najzdolniejszych, najbardziej aktywnych i kreatywnych młodych ludzi.

Dodana: 28 kwiecień 2020 11:23

Zmodyfikowana: 28 kwiecień 2020 11:23