Grudniowa wycieczka do Warszawy klas V i VI.

małe.JPG

W dniach 09.12 – 10.12.2021 wczesnym rankiem czterdziestu uczniów klas V – VI naszej szkoły wyjechało na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie naszej stolicy w tym Starego Miasta, mieszczącego wiele interesujących zabytków ściśle związanych z historią Polski. Mogliśmy podziwiać między innymi Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III, Trakt Królewski, Barbakan, Łazienki Królewskie oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam wieczorny spacer po Królewskich Ogrodach Świateł w Wilanowie.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Wojska Polskiego oraz Stadionu Narodowego. Podczas piłkarskiej trasy zobaczyliśmy pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

Ostatnim punktem programu wycieczki do Warszawy był pobyt w Centrum Nauki „Kopernik”, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. W trakcie pobytu mogliśmy poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzane doświadczenia na interaktywnych wystawach. Podczas odkrywania kolejnych tajemnic „ Kopernika” mogliśmy poeksperymentować i poczuć się przez chwilę prawdziwymi naukowcami.

Po dwudniowym pobycie wyjeżdżaliśmy z Warszawy pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę.

Dziękujemy naszym opiekunkom: p. Marzenie Przełomskiej, p. Elżbiecie Podbielskiej oraz p. Annie Perkowskiej  za zorganizowanie nam tak wspaniałego wyjazdu oraz za opiekę.

Wiktor Oborski, kl. Va

Uczniowie uczestniczyli w wycieczce w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji  i Nauki  " Poznaj Polskę".

Dodana: 28 grudzień 2021 18:01

Zmodyfikowana: 10 styczeń 2022 19:45