Szkoła do hymnu

Ilustracja do artykułu małe.JPG

„Szkoła do hymnu”

8 listopada 2019 r. o godz. 11:11 społeczność naszej szkoły zaśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu” zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. To przedsięwzięcie połączyło tysiące polskich placówek oświatowych nie tylko z kraju, ale również z zagranicy.

Zgromadzonym w  hali sportowej uczniom i nauczycielom został zaprezentowany też montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem p. Alicji Klukowskiej, p. Jadwigi Okrągłej i p. Anny Perkowskiej.

Na zakończenie p. dyrektor Mariola Karpińska w krótkim wystąpieniu podkreśliła wagę suwerenności państwa, wszak jak śpiewały dzieci: „niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze”.

Dodana: 13 listopad 2019 22:06

Zmodyfikowana: 15 listopad 2019 22:18