Różowe skrzyneczki

małe.JPG

Różowe skrzyneczki

Od 24 marca w toaletach dla dziewcząt wiszą różowe skrzyneczki wypełnione podpaskami i tamponami. Opiekować się nimi będą ambasadorki akcji „Różowa Skrzyneczka” ze wszystkich klas IV-VIII.

Z propozycją powieszenia skrzyneczek wystąpiła Aurelia Wikarska z VIII b, akcję wsparły: pani dyrektor Anna Karpińska i opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Monika Rowińska.

Trzy skrzyneczki ufundowała Rada Rodziców, a jedną przekazało nam augustowskie Stowarzyszenie Pozytywka - bardzo dziękujemy!

Zapas podpasek i tamponów został zakupiony z budżetu szkoły. Zadbaliśmy o to, żeby obok skrzyneczek znalazły się informacje we wszystkich językach ojczystych naszych uczniów.

Nasza szkoła znalazła się też na ogólnopolskiej mapie różowych skrzyneczek.

Najważniejsza zasada korzystania ze skrzyneczek to „Weź, jeśli potrzebujesz. Zostaw, jeśli masz nadmiar.”

Dodana: 26 marzec 2022 12:09

Zmodyfikowana: 27 marzec 2022 12:09