Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja

małe.JPG

W związku z tym, że majowy długi weekend dla społeczności SP4 był naprawdę długi (łącznie trwał aż 9 dni), uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyły się w piątek 28 kwietnia. Uroczystość była wyjątkowa. Najpierw uczniowie poznali krótką historię uchwalenia Konstytucji oraz jej burzliwe losy na przestrzeni lat. Na koniec odbył się quiz z wiedzy o Konstytucji i jej twórcach. Gwoździem programu był jednak niewątpliwie pokaz mody XVIII – wiecznej. Na wybiegu pojawili się: damy oraz dżentelmeni, zamożni mieszkańcy miast oraz ich ubodzy sąsiedzi, szlachta polska oraz zagraniczna, a także włościanie, czyli chłopi. Wśród publiczności co chwilę rozlegały się gromkie brawa oraz okrzyki pełne entuzjazmu. Mogliśmy zobaczyć uczniów klas IV – VIII, którzy zaprezentowali stroje z czasów, kiedy powstała Konstytucja 3 maja – pierwszy taki dokument w Europie i drugi na świecie.

Dodana: 10 maj 2023 09:35

Zmodyfikowana: 10 maj 2023 09:35