KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH ” Posłani w pokoju Chrystusa”

małe.jpg

Kluczową rolę w tradycji budowania szopek odegrał św. Franciszek z Asyżu. Zorganizował on  pierwszą na świecie szopkę bożonarodzeniową. Przedstawiała ona wnętrze stajenki betlejemskiej w naturalnej skale, wraz z osobami i żywymi zwierzętami. W Polsce tradycja ta zapoczątkowana została u schyłku XIII wieku i do dzisiaj jest kontynuowana. Tradycję podtrzymuje Zespół  Szkolno - Przedszkolny  nr 2 w Augustowie, który co roku organizuje konkurs szopek. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Wykonali 20 pięknych szopek. Nagrody i wyróżnienia otrzymali.

Nagrody:

1. Jaworowska Małgorzata - kl. IA
  1.  Czyżewska Zuzanna -  kl.  IA
  2. Arciszewska Zofia - kl. III B
  3.  Zadorożna Klaudia - kl. IIIA

Wyróżnienia:

1. Michniewicz Patryk-kl II A, Michniewicz Natalia - kl. V A szopka rodzinna
  2. Chmielewski Olaf- kl IA
  3. Żytkowska Zuzanna-kl IIB,
  4. Wysocka Aleksandra-kl IA,
  5. Milewska Ola-kl IIA,
  6. Strękowska Maria-kl IB,
  7. Milanowska Aniela-kl IB,
  8. Lewoń Kacper-kl IA,
  9. Julian Zawadzki- kl II B,
  10. Izabela Kaszuba-kl I B,
  11. Nikola Bondzio -kl I A.
  12. Aleksandra  Nowicka  - kl. VIII A
  13. Piotr Kirjaka - kl. VII As, Paweł Kirjaka - kl. IVA, Antoni Kirjaka - kl. IVA szopka rodzinna

Czekamy z niecierpliwością na wręczenie nagród, które zaplanowane jest po feriach zimowych.

Gratulujemy!

Dodana: 2 luty 2022 20:06