Dzień Ziemi w naszej szkole

małe.jpg

            „Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.”

          W dniach 21-28 kwietnia 2022r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Były filmy, krzyżówki, dyskusje, gazetki oraz wystawy. Uczniowie klas VII i  VIII  wykonali plakaty o zmianach klimatycznych na Ziemi wywołanych działalnością  człowieka. Chętni, wykonali piękne modele elektrowni wiatrowych oraz słonecznych. Odbył się też konkurs ekologiczny „1 z 10”. Dwuosobowe drużyny z klas IV-VIII odpowiadały na szereg pytań przygotowanych przez p. E. Podbielską i P. J. Szleszyńskiego. Zwyciężyły klasy: VA i VIIIA -Gratulujemy!

Wszystkie te działania były bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach  na Ziemi.

Dodana: 12 maj 2022 12:21

Zmodyfikowana: 17 maj 2022 12:21

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 169