Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym

małe.jpg

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy po raz 14. otwiera swoje podwoje dla dzieci z województwa podlaskiego

Nowy rok akademicki na Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym został oficjalnie rozpoczęty w sobotę 26 listopada. Po raz pierwszy do grona nastoletnich studentów dołączyły dzieci z Grajewa. Oprócz nich w zajęciach biorą udział uczniowie z Białegostoku, Augustowa oraz Siemiatycz, które łącznie tworzą grupę 192 osób.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 była bardzo uroczysta. Dzieci powitał Jarosław Szusta, prorektor ds. studenckich Politechniki Białostockiej. Włodarz Białegostoku oraz burmistrzowie miast partnerskich wręczyli młodym słuchaczom symboliczne indeksy. Gdy część oficjalna została zakończona, uczniowie mogli wysłuchać wykładu inżyniera Konrada Wilamowskiego. Opowiadał on o świecie owadów. Po wysłuchaniu wykładu dzieci zasypały prelegenta pytaniami, co świadczy o tym, że temat rozbudził ich ciekawość, a na tym przede wszystkim zależy organizatorom i pomysłodawcom całego przedsięwzięcia.

W bieżącym roku akademickim uczestników zajęć czeka 15 spotkań. Tematyka kolejnych to m.in. cięcie i drukowanie 3D, handel międzynarodowy, termowizja, matematyka czy reakcje chemiczne. Młodzi słuchacze dziecięcego uniwersytetu poznają też w praktyce malarstwo, dziennikarstwo radiowe,  a nawet judo.

Życzymy wszystkim uczestnikom zajęć PUD wspaniałych, niezapomnianych wrażeń. Oby ten rok obfitował w odkrywanie nowych talentów, potencjału i zainteresowań.

Dodana: 29 listopad 2022 19:46

Zmodyfikowana: 29 listopad 2022 19:46