Uczniowie w akcji - Szkoła Pamięta

Ilustracja do artykułu małe.JPG

Społeczność naszej szkoły reprezentowana przez klasy I -III wzięła udział w akcji #Szkola Pamieta. Akcja zachęca uczniów i nauczycieli do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych Polski oraz lokalnych postaci i miejsc pamięci.  Klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami w barwach  biało – czerwonych - z dumą odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie klas drugich wykonali gazetkę ścienną zatytułowaną ; „ Pamiętamy o tych, którzy odeszli….” Zamieścili na niej zdjęcia św. Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego oraz wielu innych Polaków, o których pamięć pozostanie wieczna. Dzieci z klas III udały się na miejski cmentarz, gdzie złożyły znicze na opuszczonych grobach i przy pomniku upamiętniającym walkę żołnierzy Armii Krajowej.

Dzięki tej akcji , „maluchy” z augustowskiej „czwórki” dowiedziały się, jak ważne jest, aby pielęgnowć pamięć o bohaterach naszej wolności. Szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności.

Dodana: 29 październik 2020 20:35

Zmodyfikowana: 29 październik 2020 22:50