Marcowa wycieczka klas czwartych do Białegostoku

małe.jpg

Dnia 03.03.2023 r. klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Zebraliśmy się pod szkoła o godzinie 6.45, aby wyruszyć w drogę punkt 7.00. Grafik wyjazdu zapowiadał się ciekawie, więc wszyscy nie mogliśmy doczekać się, kiedy dotrzemy na miejsce.

Pierwszym punktem programu wycieczki był spektakl pod tytułem „Symulator” w Białostockim Teatrze Lalek, który jest jednym z najstarszych polskich teatrów lalkowych. Wizyta w tym miejscu wywoła dużo różnych emocji i z pewnością zapadnie nam długo w pamięci.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Wojska, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych pod tytułem, „Kim oni są”. Podczas nich poznaliśmy wojenną historię Białegostoku i Podlasia.

Bogatsi o wrażenia artystyczne i historyczne, udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonalds, która jest najczęściej odwiedzana przez nas podczas wypraw szkolnych.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem programu wycieczki był pobyt w Epi-Centrum Nauki – miejscu, które pozwala rozwijać zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi. Każdy z nas podczas pobytu mógł pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata i praw nim rządzących.

Zmęczeni, ale wzbogaceni artystycznie, historycznie oraz naukowo, wróciliśmy do Augustowa. Dziękujemy naszym Wychowawczyniom: Pani Elżbiecie Podbielskiej oraz Pani Izabeli Walijewskiej za zorganizowanie tej niezapomnianej wycieczki oraz opiekę nad nami.

Zosia Arciszewska, klasa IVB

Dodana: 23 marzec 2023 20:30