Akcja charytatywna "Wyślij pączka do Afryki "

małe.jpg

Uczniowie z Koła wolontariatu działającego w naszej szkole w ostatnich dniach lutego 2023 r. zorganizowali akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki 2023” prowadzoną przez Fundację Kapucyni i Misje której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom w Afryce. W tym roku włączyliśmy się aktywnie w akcję trwającą już kilka lat. Tym razem projekty były związane z nauczaniem, co w Afryce nierozerwalnie łączy się z dożywianiem. Istotne są również miejsca, gdzie dzieci mogą spędzić czas poza szkołą. Dlatego tegoroczna akcja „Wyślij pączka do Afryki” miała podtytuł „Chcemy się uczyć – pomóż nam”.

Pomóc można nadal przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl. Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.
Uczniowie klas I - VIII zebrali do puszki 350 zł. Fundusze te zostały przesłane na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Podziękowania otrzymaliśmy również od Fundacji.

Dodana: 15 marzec 2023 07:04

Zmodyfikowana: 15 marzec 2023 07:04