SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO - rusza bezpłatny projekt dla szkół

Ilustracja do artykułu stopka do maila.jpg
Fundacja Dbam o Mój Z@sięg serdecznie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, publiczne oraz niepubliczne do wspólnej realizacji projektu pt. SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO (SOC). W trakcie realizacji projektu w sposób ciągły chcielibyśmy tworzyć realnie funkcjonującą wspólnotę szkół myślących podobnie jak fundacja. W projekcie szukamy równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu.

Poniżej kilka ważnych punktów dotyczących realizowanego projektu:

- Projekt SOC  jest projektem bezpłatnym i dobrowolnym, w którym kumulujemy całą naszą wiedzę i dzielimy się z nią ze szkołami.
- Projekt SOC jest projektem wieloletnim o naborze ciągłym. W każdym momencie jego trwania można do niego dołączyć bądź z niego zrezygnować
- Projekt SOC skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno szkół publicznych jak i niepublicznych. Obejmuje również szkoły specjalne, ale nie obejmuje szkół dla dorosłych i szkół wieczorowych
- W ramach projektu SOC już od września 2021r ZAPRASZAMY DO DARMOWYCH BADAŃ dotyczących oceny relacji szkolnych
- Już w marcu 2021r pierwszy webinar dla szkół zrzeszonych w Projekcie SOC, w dalszej kolejności konferencja, konkursy, udział w kampaniach społecznych i inne wydarzenia.
- W ramach projektu SOC każda szkoła otrzyma specjalny certyfikat, a koordynato szkolny zaświadczenie.
- Projekt SOC wpisuje się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa określone dla roku szkolnego 2020/2021 (punkt 4 i 5)

Więcej o projekcie przeczytają Państwo  tutaj: https://dbamomojzasieg.pl/soc/

Dodana: 2 marzec 2021 21:57

Zmodyfikowana: 2 marzec 2021 21:57