Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 4

małe.jpg

Od razu po wejściu do budynku szkoły widać było, że dzień jest odświętny. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani odświętnie. Oprócz tego stroje zarówno uczniów jak i nauczycieli zdobiły kotyliony w barwach narodowych. Aby uczcić zbliżające się święto niepodległości nie tylko ubiorem, uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców wykonali plakaty o treści patriotycznej. Tytuły prac były różne, ale łączył je wspólny mianownik – Ojczyzna. W trakcie wykonywania plakatów wybiła godzina 11.11. Wtedy to cała społeczność szkolna przerwała wykonywane czynności. Wszyscy przyjęli postawę stojącą i odśpiewali hymn narodowy. Była to bardzo podniosła chwila.

W ramach uczczenia Święta Niepodległości pani Anna Grochowska udała się ze swoją klasą VIIb pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na dzień 11 listopada przypada bardzo ważne święto dla każdego Polaka. W naszej szkole zostało ono godnie uczczone.

Dodana: 10 listopad 2021 19:41

Zmodyfikowana: 10 listopad 2021 19:41