Wieczornica

Ilustracja do artykułu małe.jpg

Wieczornica sposobem na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości

13 listopada o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie spotkało się kilka pokoleń augustowian – uczniowie, ich rodzice oraz dziadkowie, aby uczcić Święto Niepodległości. Spotkanie rozpoczęto odczytaniem listu Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Jarosława Zielińskiego. W liście tym wiceminister wyraził wdzięczność pani dyrektor Marioli Karpińskiej za zaproszenie na uroczystość oraz wyrazy uznania za pomysł, aby właśnie w ten sposób świętować niepodległość Polski.

Na Wieczornicy zaproszeni goście wraz z uczniami SP nr 4 prezentowali wybitne utwory najznakomitszych piór polskiej poezji i prozy, począwszy od Krasickiego, a skończywszy na Wisławie Szymborskiej. Można było wysłuchać fragmentu „Krzyżaków” Sienkiewicza, a nawet odezwy marszałka Józefa Piłsudskiego. Czytanie tekstów przeplatane było wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, znanych starszym i najmłodszym, np. „Białe róże”, „Przybyli ułani” czy „Pierwsza kadrowa”. Dyrekcja i cała społeczność szkolna jest bardzo wdzięczna gościom, którzy przybyli na Wieczornicę i czytali wiersze i prozę w następującej kolejności, a byli to: skarbnik rady rodziców SP nr 4 pani Joanna Dzietczyk, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie mł. bryg. Wojciech Hryń, zastępca przewodniczącej rady rodziców SP nr 4 pani Monika Szłapo, Komendant Placówki Straży Granicznej w Augustowie pan Jarosław Oborski, Starosta Augustowski pan Jarosław Szlaszyński, przewodnicząca rady rodziców SP nr 4 pani Jolanta Dubińska – Francke, pani Józefa Drozdowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Alicja Dobrowolska, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji podinspektor Wojciech Zajko, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu pani Anita Szostak oraz sekretarz rady rodziców pani Małgorzata Grzęda.

Prawdziwą przyjemnością była możliwość wspólnego przeżywania radości płynącej z życia w wolnym, niepodległym kraju.

Dodana: 19 listopad 2019 20:09

Zmodyfikowana: 19 listopad 2019 20:09