"Rodacy - Bohaterom" na Boże Narodzenie

Ilustracja do artykułu małe.jpg

"Rodacy - Bohaterom" na Boże Narodzenie

Od kilku lat społeczność naszej szkoły przygotowywała paczki żywnościowe dla Polaków na Kresach Wschodnich. W tym roku, ze względu na istniejąca pandemię, nie jest możliwe przekazanie tych produktów osobiście. Dlatego też kombatanci ziemi augustowskiej zgłosili potrzebę zadbania o ważne dla nich groby i miejsca pamięci. Zakupione więc zostały znicze i biało - czerwone wstęgi do ozdobienia grobów zasłużonych Polaków, miejsc zbrodni wojennych i innych miejsc pamięci w naszym regionie.  Uczniowie naszej szkoły, zgromadzeni w kole wolontariatu " Kwiat pomocy", uporządkowali i udekorowali groby żołnierzy  poległych w obronie naszej ojczyzny, znajdujące się na terenie augustowskiego cmentarza, zapalili znicze i pomodlili się o wieczną radość naszych bohaterów. 

Dodana: 23 grudzień 2020 14:57

Zmodyfikowana: 23 grudzień 2020 14:57

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 592