Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

małe.jpg

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

Podobno beztroskie dzieciństwo kończy się wówczas, gdy rozpoczynają się obowiązki szkolne. Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie pokazała przyszłym uczniom klas pierwszych, że pobyt w jej murach to nie tylko praca, ale również wielka frajda. W czasie Dnia Otwartego licznie przybyłe dzieci oraz ich rodzice obejrzeli szkołę oraz skorzystali z wielu form aktywności. Panie Jadwiga Okrągła i Alicja Klukowska, przyszłoroczne wychowawczynie klas pierwszych, wraz z panią Justyną Skowrońską, nauczycielką wychowania fizycznego, przygotowały ciekawe zadania sprawnościowe, dzięki którym dzieciaki mogły zasmakować rywalizacji fair play oraz sukcesu, który wiązał się z pokonaniem obwodu  stacyjnego. Młodzi sportowcy m.in. wykonywali skoki, rzucali do celu czy kopali piłkę. Podczas gdy jedna grupa zajęta była sportem, druga wesoło bawiła się w drugiej części hali widowiskowo – sportowej. Dzieci budowały pomysłowe konstrukcje z klocków Korbo, przenosiły się do wirtualnego świata dzięki okularom VR 3D lub nawiązywały znajomość z robotem Photon, który ma kształt pieska. Organizatorzy przygotowali także stanowisko z robotami wykonanymi z klocków LEGO Education SPIKE. Całe spotkanie nie przebiegłoby w tak miłej atmosferze, gdyby nie wspaniali asystenci – uczniowie SP nr 4 z klas V – VIII. Poświęcili swój wolny czas, aby zachęcić dzieci z augustowskich przedszkoli do dołączenia do grona uczniów „czwórki”. Na pewno warto!

Organizatorki Dnia Otwartego:

Alicja Klukowska