Wycieczka klas siódmych do Olsztyna i Mamerek

małe.jpg

4 października 2021 nasza klasa VII B wraz z uczniami VII C i VII A  pojechała na wycieczkę do Olsztyna  i Mamerek. Opiekunami byli nasi nauczyciele: pan Jacek Gadamer,  pani Anna Grochowska oraz pani Katarzyna Taraszkiewicz.

O godzinie 6.00 w dobrych humorach wyruszyliśmy autokarem sprzed szkoły. Po kilku godzinach zajechaliśmy na śniadanie do McDonalda, to była doskonała okazja do wspólnych rozmów i zabaw na zjeżdżalni.

Po krótkim relaksie ruszyliśmy w dalszą drogę do planetarium, aby poznać bliżej wszechświat. Dzięki niezwykłej wadze mogliśmy sprawdzić, ile ważylibyśmy na innych planetach Układu Słonecznego oraz na Księżycu. Obejrzeliśmy również ekspozycje związane z badaniami kosmosu  i życiem Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się do sali projekcyjnej, która po wyłączeniu światła zamieniła się w sklepienie nieba. Obserwowaliśmy, jak wygląda układ gwiazd na niebie  o różnych porach roku. Później obejrzeliśmy film pt. „Nasz wszechświat”, z którego dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat planet i galaktyk. Zobaczyliśmy również nowoczesne urządzenia astronomiczne.

Kolejnym punktem wycieczki było niewielkie Muzeum II Wojny Światowej w Mamerkach.
Z zainteresowaniem słuchaliśmy  opowieści pana przewodnika, dzięki którym  poznaliśmy wiele ciekawych  faktów z tego  okresu. Mogliśmy też  zobaczyć, jak wyglądało wnętrze łodzi podwodnej. Obejrzeliśmy również przedmioty, których używali  żołnierze w czasie wojny. Ogromne zainteresowanie wzbudziły  duże makiety przedstawiające sceny z bitew pod Kurskiem i Stalingradem. Zwiedziliśmy również replikę Bursztynowej Komnaty.
Następnie udaliśmy się w kierunku 38 metrowej wieży widokowej. Wchodzący  na tę metalową konstrukcję  musieli pokonać 194 schody, aby podziwiać piękny widok na jezioro Mamry oraz otaczający je las w jesiennych kolorach. Weszliśmy też  do bunkrów żołnierzy niemieckich. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób  je maskowano, żeby nie zostały zauważone.

Do Augustowa wróciliśmy o godzinie 18.00. Przez całą wycieczkę towarzyszył nam dobry humor i ładna pogoda.

Dziękujemy naszym opiekunom za zorganizowanie interesującej wycieczki.

Katarzyna Wierzbicka

Dodana: 12 październik 2021 06:23