KONKURS EKOLOGICZNY W CZWÓRCE

małe.jpg

Dnia 24 listopada 2021 roku już po raz dwudziesty uczniowie klas trzecich i czwartych ze szkół podstawowych powiatu augustowskiego przystąpili do ekologicznych zmagań konkursowych. W tym roku konkurs przebiegał w trybie zdalnym.

Celem  konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej, uświadomienie uczniom roli środowiska w życiu człowieka i odpowiedzialności  za jego ochronę; rozwijanie zainteresowań przyrodniczych; propagowanie treści ekologicznych oraz wyzwalanie u dzieci takich cech charakteru jak życzliwość, serdeczność i zainteresowanie sprawami innych.

Konkurs miał charakter turnieju, podczas którego uczniowie wykazali się znajomością roślin, zwierząt, parków narodowych, rozpoznawali głosy z wiejskiego podwórka oraz lasu.

Po turnieju uczniowie podzielili się swoimi odczuciami. Według nich najtrudniejsze okazały się do rozszyfrowania odgłosy zwierząt. Bliscy pełnego sukcesu byli: Ola Zyzało, Piotr Hołubowicz i Szymon Dzieniszewski.

Konkurs cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Przygotowały go  i przeprowadziły Elżbieta Podbielska – nauczyciel przyrody i Jadwiga Okrągła - nauczycielka nauczania zintegrowanego. W komisji konkursu pracowali przedstawiciele  Nadleśnictwa Augustów – pan Karol Chodkiewicz, Joanna Harmuszkiewicz, Marek Węgrzynowicz oraz Monika Rowińska - nauczyciel bibliotekarz.

Poziom konkursu był wyrównany i do końca ważyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Piotr Hołubowicz ze Szkoły Podstawowej w Rutkach, drugie miejsce Szymon Dzieniszewski ze Szkoły Podstawowej w Rutkach, trzecie miejsce Izabela Śpiczko ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie, czwarte miejsce Aleksandra Zyzało ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie, piąte miejsce Natalia Grochowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie, szóste miejsce Urszula Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie, siódme miejsce Julia Pilecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie, ósme miejsce Dawid Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie, dziewiąte miejsce Miłosz Łaniewski ze Szkoły Podstawowej  w Kolnicy oraz Oskar Magdziarek i Miłosz Olechno ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Augustowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe książki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej oraz szereg ciekawych nagród ufundowanych przez Gospodarkę Komunalną i Ochrony Środowiska oraz Nadleśnictwo Augustów.

Wyniki, które osiągnęły dzieci, pozwalają na stwierdzenie, że wiedza ekologiczna uczniów jest coraz bogatsza, a dzieci są coraz lepiej przygotowane do tego rodzaju sprawdzianu wiadomości i umiejętności. Niestraszne są nam również turnieje online.

Dodana: 18 grudzień 2021 22:22

Zmodyfikowana: 19 grudzień 2021 22:22