Recenzja serii książek o grzecznym psie Winterze

Ilustracja do artykułu uczniowie piszą recenzje.png

Recenzja serii książek o grzecznym psie Winterze

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda świat z psiej perspektywy? Jeżeli na to pytanie odpowiadacie twierdząco - to koniecznie musicie przeczytać książki z serii o grzecznym psie autorstwa Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz.

Głównym bohaterem i narratorem jest młody alaskan malamut o imieniu Winter, który uważa, że jest grzecznym psem i sam wie najlepiej co ma robić. Ciągle zadziwiają go reakcje ludzi na typowe psie zachowania, np.: podkop pod ogrodzeniem, pogłębienie dołka pod wiśnią, gonitwa za kotem czy wiewiórką. Winter uważa, że szkoła oraz tresura są dobre dla niegrzecznych psów, a nie dla idealnych alaskanów malamutów. Ludzie nie rozumieją, że pies musi czasem sobie pobiegać i poczęstować się smakowitym kąskiem ze stołu.

Książki mogą czytać nawet najmłodsi czytelnicy, rozdziały są krótkie i prawie w każdym są kolorowe lub czarno-białe ilustracje Joanny Rusinek związane tematycznie z opowiadaniem.

Jeśli marzysz o psie, a rodzice nie chcą się na niego zgodzić, wtedy przeczytajcie książkę razem - na pewno zmienią zdanie.

Katarzyna Wierzbicka, kl. Vas

W skład serii o grzecznym psie Winterze wchodzą następujące tytuły:

1. „Pamiętnik grzecznego psa”
  2. „Nowe przygody grzecznego psa”
  3. „Wakacje grzecznego psa”
  4. „Kocie kłopoty grzecznego psa”
  5. „Zakochany grzeczny pies”

Dodana: 5 czerwiec 2020 23:50

Zmodyfikowana: 5 czerwiec 2020 23:50