14 października to Dzień Edukacji Narodowej

Ilustracja do artykułu maly.JPG

11 października w dniu uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej społeczność SP4 obchodziła Święto Szkoły. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele wzięli udział we mszy św. w kościele parafialnym, a następnie uczestniczyli w podniosłym przyjęciu pierwszoklasistów w poczet uczniów „Czwórki”. W szkolnej hali sportowej rozbrzmiały recytacje przeplatane śpiewem najmłodszych podopiecznych placówki, czemu z dumą i radością przysłuchiwali się ich rodzice, a także wychowawczynie: p. Marzanna Gnojnicka oraz p. Marta Gryko. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły pierwszacy symbolicznym ołówkiem zostali pasowani na uczniów przez Panią dyrektor Mariolę Karpińską.

W dalszej kolejności przewodnicząca samorządu szkolnego wręczyła nauczycielom przyznane przez uczniów ordery. Te szczególne wyróżnienia trafiły do p. Justyny Skowrońskiej, p. Anny Grześkowiak, p. Ryszarda Olszewskiego i p. Jarosława Szleszyńskiego. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Mariola Karpińska, pragnąc złożyć wszystkim życzenia i podziękowania. Wręczyła również nagrody wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Tego dnia w szkole odbyły się również miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk oraz zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, pracownicy UM w Augustowie, dyrektorzy oraz nauczyciele miejskich szkół i przedszkoli, a także zaproszeni goście.

Burmistrz Miasta Augustowa w swym wystąpieniu docenił pracę nauczycieli i wręczył nagrody zasłużonym pedagogom. Otrzymali je m.in. p. Marzanna Gnojnicka, p. Monika Rowińska oraz p. Jarosław Szleszyński.

Zebrani wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu podopiecznych Państwowej Szkoły Muzycznej w Augustowie. Następnie obejrzeli taniec dzieci z kl. III b przygotowanych przez p. Jadwigę Okrągłą i p. Annę Perkowską oraz inscenizację zaprezentowaną przez uczniów klas VI b i VIII pod kierunkiem p. Doroty Tomaszewskiej oraz p. Beaty Dylnickiej.

Anna Grochowska –nauczyciel SP4

Dodana: 20 październik 2019 00:26