Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Ilustracja do artykułu małe.jpg

Jeszcze w listopadzie 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Barbarą Korzeniewską, skarbnikiem Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Kudłacz, która objaśniła uczniom SP 4 w Augustowie rodzaje działalności podejmowanej przez wspomniane stowarzyszenie, sposób funkcjonowania zwierząt w przytulisku "Kudłacz", jak również ogromną potrzebę zgłaszania się wolontariuszy, którzy mogliby wyprowadzać psy z przytuliska na spacery.

W wyniku tego spotkania nie tylko znalazły się osoby chętne do spacerów ze zwierzętami, ale też powstały pomysły szeregu inicjatyw, które mogłyby pomóc zwierzętom.
W dniach 12 - 18.11.2019r. miała miejsce zbiórka karmy, koców i mat zorganizowana przez wolontariuszy z Koła wolontariatu "Kwiat pomocy" prowadzonego przez p. Elżbietę Puczyłowską. Zebrane 85,9 kg karmy, 3 koce i 4 maty przekazano opiekunom przytuliska. Kolejna akcja na rzecz bezdomnych zwierząt to Konkurs klas I - VIII "Przyjaciele czworonogów" połączony z mikołajkową zbiórką żywności dla psów. Kolejne 70,1 kg karmy trafiło do potrzebujących zwierząt z przytuliska. Z inicjatywy wolontariuszy i z pomocą p. Elżbiety Puczyłowskiej i p. Moniki Paszkowskiej  12.12.2019r. odbył się też kiermasz ciast, z którego dochód przekazano p. Barbarze Korzeniewskiej - skarbnikowi stowarzyszenia "Kudłacz". Wszelka pomoc nie zastąpi jednak zwierzętom domu. Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do zaopiekowania się psem ze wspomnianego przytuliska.

Dodana: 30 styczeń 2020 23:22

Zmodyfikowana: 30 styczeń 2020 23:22