Ślubowanie na ucznia w „czwórce”

Ilustracja do artykułu Przechwytywanie.JPG

Są w życiu chwile, które zostają w pamięci na długo. Są też takie, które zostają z nami na całe życie. 13 października 2020r. uczniowie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Uroczystość rozpoczęła się odczytaniem listu od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piątkowskiego. W słowach skierowanych do pani dyrektor Marioli Karpińskiej, nauczycieli i społeczności szkolnej m.in. życzył wielu sukcesów. Pani dyrektor oficjalnie przywitała pierwszoklasistów i dodała im otuchy na przyszłe szkolne wyzwania. W dalszej części spotkania dzieci zaprezentowały część artystyczną, w której dzięki wychowawczyniom, pani Jadwidze Okrągłej i pani Alicji Klukowskiej, znalazły się i dowcip, i mądrość, i słowa piosenki. Wreszcie nadszedł sam moment pasowania na ucznia oraz ślubowania. Uczniowie, pełni powagi, powtarzali za panią dyrektor słowa proste, wielkie, piękne: ślubuję być dobrym uczniem, dobrym człowiekiem, dobrym Polakiem… Sztandar szkoły pochylił się na tę podniosłą chwilę.

Dalsza część dnia przebiegła w lekkiej i miłej atmosferze. Dzieci w klasach zjadły poczęstunek oraz wymieniły się spostrzeżeniami i wrażeniami. Wrażeniami, które zostają w pamięci na całe życie.

Fotorelacja i film z uroczystości:  https://youtu.be/a6i2FZCuaEs

Dodana: 20 październik 2020 19:39