POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY W CZWÓRCE

Ilustracja do artykułu małe.jpg

W grudniu 2020r. odbył się XIX Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas IV szkół podstawowych z Powiatu Augustowskiego. W bieżącym roku szkolnym konkurs odbył się online. Zadaniem uczniów było wykonanie z odpadów makiety „Domu Ekologicznego” lub „Ogrodu w mieście”.

Celem  konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej, zainteresowań proekologicznych, kształtowanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne i przyrodę oraz powtórne wykorzystanie materiałów.

Poziom prac był wysoki. Komisja, pod przewodnictwem pana Karola Chodkiewicza – odpowiedzialnego za edukację przyrodniczo – leśną w Nadleśnictwie Augustów, przyznała:

I miejsce Karolinie Karpińskiej za bogactwo formy, ujęcie bardzo wielu aspektów pro-eko, zastosowanie surowców wtórnych, optymistyczną kolorystykę;

II miejsce Aleksandrze Borzyszkowskiej za wyszukaną formę i wskazanie na surowce naturalne;

III miejsce Malwinie Annie Bołkun za podejście naturystyczne: łąka kwiatowa a nie trawnik, bogactwo nasadzeń, obecność zwierząt;

IV miejsce Maxowi Cembor za zacięcie inżynierskie, ogród, rowery  ( aspekt niezauważany przez innych)

oraz wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  nagrody rzeczowe w postaci gier dydaktycznych, puzzli, notesów ufundowanych  przez Urząd Miasta w Augustowie oraz wartościowe książki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej  z Nadleśnictwa Augustów. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Organizatorki konkursu: Jadwiga Okrągła,  Elżbieta  Podbielska i Elżbieta Puczyłowska.

Dodana: 25 luty 2021 20:20

Zmodyfikowana: 25 luty 2021 20:20