Wycieczka do lasu - zabawa ruchowa

Ilustracja do artykułu dzieci-zabawa.png

Zapraszam do zabawy ruchowej. Jest to dobry sposób na oderwanie się od zdalnych lekcji i komputera. Zabawa polega na tym, że rodzic lub ktoś z rodzeństwa czyta tekst o wycieczce do lasu, natomiast dzieci lub dziecko przedstawiają odpowiednie elementy znajdujące się w tekście.

Wycieczka do lasu

Pewnego dnia grupa uczniów wybrała się na wycieczkę do lasu (DZIECKO MASZERUJE). W lesie, jak wiecie rośnie dużo drzew (POZA DRZEWA), które kołyszą się i szumią podczas powiewu wiatru (DZIECKO KOŁYSZE SIĘ). Mieszka tu także dużo zwierząt małych i dużych. A tu co? Nagle na ścieżkę wyskoczyła duża, zielona żaba (POZA ŻABA) i w podskokach uciekła na drugą stronę ścieżki. Dzieci pożegnały żabę i poszły dalej (DZIECKO MASZERUJE). Szły i szły i szły, aż tu nagle zobaczyły ogromny kamień, na którym wygrzewał się w promieniach słońca wąż (POZA WĄŻ). Troszkę się przestraszyły, ale pani wyjaśniła im, że to zaskroniec, który nie jest jadowity. Tak, czy inaczej dzieci postanowiły nie burzyć spokoju węża i podążyły ścieżką dalej (DZIECKO MASZERUJE). Nagle pani poprosiła dzieci o całkowitą ciszę. Słyszycie? – zapytała. To śpiewają ptaki (POZA PTAK). Mają gniazda wysoko w koronach drzew i gdy na chwilę przestanie się mówić – można je usłyszeć. Po wysłuchaniu ptasiego koncertu dzieci ruszyły w dalszą drogę (DZIECKO MASZERUJE). Po chwili dotarły do schroniska, powitał je pies właścicieli (POZA PIES), który podbiegł do nich przyjaźnie machając ogonem. Dzieci rozsiadły się przy drewnianych stołach i wyciągnęły kanapki. Wtedy pojawił się i kot (POZA KOT), który obudzony zapachem jedzenia łasił się do nóg dzieci. Po nabraniu sił grupa ruszyła w powrotną drogę.

Dodana: 15 kwiecień 2020 16:39

Zmodyfikowana: 16 kwiecień 2020 09:18