Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Ilustracja do artykułu małe.JPG

ROK SZKOLNY 2019/2020 ROZPOCZĘTY!

2 września br. o godz. 10.00 uczniowie, ich rodzice oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie zgromadzili się w hali sportowej, by wspólnie rozpocząć rok szkolny 2019/2020. W uroczystości uczestniczyli również goście: Przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Dubińska-Francke, Zastępca Przewodniczącego Komisji Społeczno-Oświatowej RM w Augustowie Mirosław Zawadzki, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Augustowie Anita Szostak.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przewodnicząca samorządu uczniowskiego złożyła raport pani dyrektor Marioli Karpińskiej. Jak zawsze tego dnia przywołano tragiczne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat. Społeczność szkolna uczciła minutą ciszy pamięć ofiar II wojny światowej.

W dalszej kolejności został odczytany list Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, w którym życzył nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Następnie dyrektor szkoły powitała wszystkich zebranych. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, zapewniając, że już po kilku dniach poczują się w tej placówce jak w domu. Nawiązując do słów Stefana Żeromskiego: Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony, dyrektor Mariola Karpińska zwróciła się do wszystkich uczniów: „Nie mogę więc złożyć Wam lepszych życzeń niż te, byście nigdy nie przestali być spragnieni wiedzy, poznawania otaczających Was kultur. Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia. Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam dojść do wyznaczonych celów”.

Głos zabrali również goście: p. Anita Szostak i p. Mirosław Zawadzki, którzy życzyli społeczności „Czwórki” satysfakcjonującego, inspirującego i radosnego rozpoczynającego się roku szkolnego.

Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, by poznać szczegółowe informacje nt. właśnie otwartego kolejnego roku nauki.

Dodana: 4 wrzesień 2019 22:54

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2019 19:42