Spotkanie z Sekretarzem Stanu MSWiA

Ilustracja do artykułu maly.jpg

Dnia 5 listopada 2016 r. uczniowie klas III gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie zostali zaproszeni przez Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego na spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie.

Głównym tematem była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Młodzież zachęcana była do korzystania z niej, ale również do współudziału w jej tworzeniu. Policjanci zwrócili się również z apelem o zachowanie ostrożności w ruchu drogowym, szczególnie w okresie jesienno  -zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch i piesi są słabo widoczni. Zachęcali do noszenia odblasków, szczególnie przez dzieci i osoby starsze. Z tej okazji policjanci rozdali uczniom opaski odblaskowe. Druga część spotkania z ministrem odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Młodzież obejrzała prezentację poświęconą ogólnopolskiej kampanii „czad i ogień. Obudź czujność”.

Zdjęcia - źródło – oficer prasowy KPP w Augustowie

Dodana: 2 styczeń 2017 00:23